Sme nadšení z toho ako vyzerá vidiek v Rakúsku, Švajčiarsku, či Nemecku. V kútiku srdce túžime, aby bol vidiek atraktívnym miestom pre život i pre turistov. Zároveň v nás rastú obavy z klimatickým zmien a uvedomujeme si, že cesta k spomaleniu zmien klímy vedie práve cez starostlivosť o vidiecku krajiny a jej polia, lúky, lesy či vodné plochy. Rastúce ceny energetických nosičov nás nabádajú menej cestovať, žiť viac lokálne, preferovať lokálne potraviny a na druhej strane dbať o energetickú efektívnosť v našich domoch.

Vidiecky priestor nám dáva príležitosť vhodne odpovedať na mnohé otázky dnešnej doby (zmena klímy, nárast cien energií, neudržateľný aktuálny spôsob života) a zároveň je to miesto kde mnoho ľudí a rodín si môže plniť svoje sny a predstavy zmysluplného života (spojenie s prírodou, viac životného priestoru, vidiecka kultúra, výroba vlastných potravín). Je doležité, aby vidiecky priestor patril medzi priority národných politík.

Chceme, aby sa ľuďom na vidieku dobre žilo. Väčšina územia Slovenska je vidiek. Na vidieku zároveň žije väčšina obyvateľov Slovenska. Avšak potrebám ľudí na vidieku sa nevenuje náležitá pozornosti. Na vidieku chýba základná infraštruktúra, vidiek poskytuje len obmedzené možnosť pre rozvoj či podnikanie. Chceme, aby na vidieku bola práca, infraštruktúra, vzdelávanie, zdravotná starostlivosť, ohľaduplné poľnohospodárstvo, spravodlivé spravovanie verejných vecí či dobrá spolupráca medzi cirkvou a samosprávou.

Víziou iniciatívy Kresťan na vidieku je zlepšovanie kvality života na vidieku. Prepájame ľudí z politiky so zástupcami vidieka z rôznych oblastí so Slovenska i zahraničia. Zorganizovali sme mnoho seminárov a okrúhlych stolov. Máme mnoho kontaktov na zahraničných partnerov predovšetkým zo štátov západnej Európy. V rámci našich aktivít informujeme, vzdelávame a ukazujeme ako sa veci dajú. V rámci jednotlivých tém ako poľnohospodárstvo, hospodárstvo, infraštruktúra, vzdelávanie, sociálne veci, kultúra, Cirkev sme identifikovali viacero kľúčových problémov a rovnako aj mnoho zaujímavých osobností na slovenskom vidieku.

Neváhajte a pridajte sa hnutiu Kresťan na vidieku. Iba spoločne dokážeme priniesť zmenu ľuďom, ktorí žijú na vidieku.