Pripravované semináre

Pozývame Vás na jedinečný seminár pre kresťanov s názvom Laudato si v praxi. Na seminári sa dozviete, ako je možné žiť ekologicky, udržateľne a zároveň radostne.

V malých mestách a dedinách žije veľa kresťanov, ktorí chcú niečo dobré urobiť pre svoju obec a komunitu, no často sú sami a ani nevedia kde začať. Mnoho mladých rodín sa chce vrátiť domov, no chýba im práca alebo aspoň sieť podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí vedia pomôcť či poradiť. Na jeseň 2019 pripravujeme ďalšiu sériu stretnutí, na ktorých budeme vytvárať priestor pre systematické angažovanie sa kresťanov na vidieku. Bolo spustené prihlasovanie na seminár, ktorý sa bude konať 30. novembra v Bernátovciach pri Košiciach.

Semináre sú určené pre kresťanov, ktorí žijú na vidieku a tiež pre mladých, ktorí sa túžia prestahovať na vidiek. Na stretnutiach budete mať možnosť oboznámiť sa s iniciatívnou Kresťan na vidieku, hovoriť s inšpiratívnymi hosťami so Slovenska aj zahraničia, spoznať nových podobne zmýšľajúch ľudí a s pracovnou skupinou pripravovať aktivitu možno aj vo vašej obci.

Program seminára Laudato si v praxi

Sobota 30. november od 9.00 do 17.00.
Veronika Stich – rodinná farmárka z Nemecka, ktorá sa venuje budovaniu Katolíckeho vidieckeho hnutia v Nemecku a v Európe.
Miloslav Kováč – predseda OZ Druživa, vedúci Pracovnej skupiny pre sociálne poľnohospodárstvo na Slovensku a člen Výkonného výboru a štatutár Vidieckej platformy
– s. Pavlína Maliníková, CJ – rehoľná sestra, po štúdiu na VŠ sa venovala ekológii, so špecializáciou ekológia liečivých rastlín, pôsobila na Katedre biológie a ekológie KU v Ružomberku, má licenciát z teológie, zameraný na bioetické problémy
– PaedDr. Mgr. Soňa Vancáková, PhD. – riaditeľka OZ Maják Nádeje, zasadzuje sa ochranu ľudskej dôstojnosti a za zmierňovanie príčin morálnej a hmotnej núdze rodín
– RNDr. Andrej Mock, PhD. – pedagóg na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach na katedre zoológie, odborné zameranie – zoológia a ekológia bezstavovcov v pôde, jaskyniach a vode. Ženatý, otec 5 detí, ktorý už 9 rokov žije na vidieku.

Termíny konania najbližších seminárov

18. – 19. október (Hotel Javorna, Drienica, okres Sabinov).
08. – 09. november (Hotel Primula, Zuberec).
30. november (Bernátovce pri Košiciach). REGISTRÁCIA SPUSTENÁ.