Pripravované semináre

Pozývame Vás na jedinečný seminár pre kresťanov s názvom Laudato si v praxi. Na seminári sa dozviete, ako je možné žiť ekologicky, udržateľne a zároveň radostne.

V malých mestách a dedinách žije veľa kresťanov, ktorí chcú niečo dobré urobiť pre svoju obec a komunitu, no často sú sami a ani nevedia kde začať. Mnoho mladých rodín sa chce vrátiť domov, no chýba im práca alebo aspoň sieť podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí vedia pomôcť či poradiť. Aj v roku 2020 pripravujeme ďalšiu sériu stretnutí, na ktorých budeme vytvárať priestor pre systematické angažovanie sa kresťanov na vidieku. Aktuálne je spustené prihlasovanie na v poradí druhý seminár s názvom: ZDRAVÁ ZÁHRADA – 21. marec 2020 v Coworkingu v Poprade (Nám. Sv. Egídia 11/22) s praktickou časťou vo vybranej záhrade v okolí mesta..

Semináre sú určené pre kresťanov, ktorí žijú na vidieku a tiež pre mladých, ktorí sa túžia presťahovať na vidiek. Na stretnutiach budete mať možnosť oboznámiť sa s iniciatívnou Kresťan na vidieku, hovoriť s inšpiratívnymi hosťami so Slovenska aj zahraničia, spoznať nových podobne zmýšľajúcich ľudí a s pracovnou skupinou pripravovať aktivitu možno aj vo vašej obci.

Program seminára Laudato si v praxi

Seminár ZDRAVÁ ZÁHRADA – sobota 21. marec 2020 od 09.00 do 16.00 hod.

Ide o trojdielny vzdelávací seminár, ktorý bude zameraný na udržateľnosť a permakultúra v praxi – Spoznaj vzťahy medzi živými tvormi, vodou a pôdou v Tvojej záhrade. Lektormi semináru budú:

  • Ivana Németová – študovala záhradnú a krajinnú architektúru v Nitre. Pracovala v Škole permakultúry a v roku 2019 absolvovala úplný kurz permakultúrneho dizajnu. Momentálne rozvíja iniciatívu Kresťan na vidieku a venuje sa sociálnej práci a udržateľnosti komunít v spolupráci s Gréckokatolíckou rómskou misiou. Udržateľný prístup k životu, k ľuďom a k prírode – integrálnu ekológiu – vníma ako súčasť kresťanskej viery.  
  • Ľubomír Slavkovský študoval záhradnú a krajinnú architektúru v Nitre. Po ukončení vysokej školy sa venuje realizáciám záhrad a projektovaniu. V roku 2019 absolvoval úplný kurz permakultúrneho dizajnu a ovocinárstva.

21. marec 2020 (Coworking, Poprad). SEMINÁR MOMENTÁLNE POZASTAVENÝ