Pozývame Vás na jedinečný seminár pre kresťanov s názvom Laudato si v praxi. Na seminári sa dozviete, ako je možné žiť ekologicky, udržateľne a zároveň radostne.

V malých mestách a dedinách žije veľa kresťanov, ktorí chcú niečo dobré urobiť pre svoju obec a komunitu, no často sú sami a ani nevedia kde začať. Mnoho mladých rodín sa chce vrátiť domov, no chýba im práca alebo aspoň sieť podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí vedia pomôcť či poradiť. Aj v roku 2020 pripravujeme ďalšiu sériu stretnutí, na ktorých budeme vytvárať priestor pre systematické angažovanie sa kresťanov na vidieku. Aktuálne je spustené prihlasovanie na druhý cyklus semináru s názvom: ZDRAVÁ ZÁHRADA v októbri 2020 v Coworkingu v Poprade (Nám. Sv. Egídia 11/25) s praktickou časťou vo vybranej záhrade v okolí mesta.

Semináre sú určené pre kresťanov, ktorí žijú na vidieku a tiež pre mladých, ktorí sa túžia presťahovať na vidiek. Na stretnutiach budete mať možnosť oboznámiť sa s iniciatívnou Kresťan na vidieku, spoznať nových podobne zmýšľajúcich ľudí, zažiť hodnotu priateľského spoločenstva, no najmä získať vedomosti o permakultúre a s ňou súvisiace zručnosti. Lektori dúfajú, že sa im podarí pomôcť Vám naučiť sa uvažovať permakultúrne v každodennom živote, čo je najťažšie, ale aj najdôležitejšie, keď chceme žiť život viac v súlade s prírodou.

Program seminára Laudato si v praxi

Seminár ZDRAVÁ ZÁHRADA – Jeseň 2020

Forma: dve na seba nadväzujúce víkendovky v Poprade (piatok poobede + sobota)
Termín: 2.-3.10.2020, 16.-17.10.2020
Piatky: 15.00 – 19.00 hod., Soboty: 8.00 – 18.00 hod.

Cena: 33€/1víkend (lektorovanie, priestory, občerstvenie)

Ubytovanie: v hoteli Tatra alebo v priváte, 15-25€/osoba v závislosti od Vašich preferencií.
Po registrácii Vám zašleme osobitný formulár týkajúci sa Vašich preferencií ubytovania a stravy.

2.-3. október 2020, 16.-17. október 2020 (Coworking, Poprad). PRIHLASOVANIE NA SEMINÁR SPUSTENÉ

ALEBO

Forma: dve na seba nadväzujúce víkendovky v ABELANDEgazdovská dedinka Lozorno (piatok poobede + sobota)
Termín: 23. – 24.októbra 2020, 30. – 31.októbra 2020
Piatky: 15.00 – 19.00 hod., Soboty: 8.00 – 18.00 hod.

Cena: 33€/1víkend

Ubytovanie: Kamenný Mlyn v Plaveckom Štvrtku, 15-25€/osoba v závislosti od Vašich preferencií. Po registrácii Vám zašleme osobitný formulár týkajúci sa Vašich preferencií ubytovania a stravy.

23.-24.októbra 2020, 30.-31.októbra 2020 (Abeland, Lozorno). PRIHLASOVANIE NA SEMINÁR SPUSTENÉ

Ide o vzdelávací seminár, ktorý bude zameraný na udržateľnosť a permakultúru v praxi. Spoznaj vzťahy medzi živými tvormi, vodou a pôdou v Tvojej záhrade. Lektormi semináru budú:

  • Ivana Németová – študovala záhradnú a krajinnú architektúru v Nitre. Pracovala v Škole permakultúry a v roku 2019 absolvovala úplný kurz permakultúrneho dizajnu. Momentálne rozvíja iniciatívu Kresťan na vidieku a venuje sa sociálnej práci a udržateľnosti komunít. Udržateľný prístup k životu, k ľuďom a k prírode – integrálnu ekológiu – vníma ako súčasť kresťanskej viery.  
  • Ľubomír Slavkovský študoval záhradnú a krajinnú architektúru v Nitre. Po ukončení vysokej školy sa venuje realizáciám záhrad a projektovaniu. V roku 2019 absolvoval úplný kurz permakultúrneho dizajnu a permakultúrny kurz ovocinárstva.

V článku si môžete prečítať ako prebiehala praktická časť nášho semináru ZDRAVÁ ZÁHRADA a podobne to môže prebiehať aj na vašom seminári: https://krestannavidieku.sk/2020/07/permakultura-praca-slnko-pod-tatrami-a-kopec-smiechu/